Dobrovoľní hasiči z Detvy dnes dezinfikovali verejné priestory. Na dezinfekciu použili dezinfekčný roztok, ktorý odporučil krajský hygienik. 

Dobrovoľný hasičský zbor mesta Detva len tento rok dostal nové auto, ktoré je vybavené rôznym náradím potrebným k práci so 750-litrovou cisternou.

Dobrovoľný hasičský zbor mesta má momentálne dvadsať členov, všetci  absolvovali povinnú 40-hodinovú základnú odbornú prípravu, niektorí majú za sebou aj špecializované prípravy.

Minulý rok sa dobrovoľní hasiči z Detvy podieľali na šestnástich zásahoch. Boli to najmä zásahy pri požiaroch vonkajšieho prostredia, najmä pri vypaľovaní trávy. Okrem toho zasahovali aj pri povodni a rôznych technických zásahoch. Dnes pomáhajú s dezinfekciou verejných priestoranstiev v meste.

„Dobrovoľní hasiči dostanú ešte tento rok okrem auta zrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu. Stavebné práce sú pred dokončením, všetko by malo byť hotové už v najbližšom období. Zbrojnica bude slúžiť na garážovanie techniky, uskladnenie náradia, ochranných odevov a pre školenia, či niektoré cvičenia dobrovoľných hasičov,“ povedal primátor Ján Šufliarský.