Dňa 7.10.2017 sa v Nemeckom Berlíne konali otvorené majstrovstvá Nemecka v Brazílskom Jiu Jitsu pod názvom IBJJF German National Championship. Akcie organizované IBJJF (international brazilian jiu jitsu federation) patria medzi najkvalitnejšie na svete.

Na tomto turnaji sa zišli zápasníci z Európy, USA či Brazílie a medzi nimi nechýbali ani dvaja reprezentanti zo Slovenska a to Róbert Delič a Alena Delič Gondášová z Detvy.

Alena štartovala v kategórii žien do 60kg – modré opasky, podarilo sa jej priniesť dvakrát bronz v kategórii s kimonom ale aj bez kimona. Róbert Delič zápasil v kategórii mužov do 67kg – fialové opasky a podarilo sa mu priniesť striebro z kategórie bez kimona.

Róbert Delič: „S výkonom spokojný niesom, bohužiaľ týždeň pred odchodom do Berlína nás oboch skolila chrípka a tak pre nás bolo náročné zhadzovať do váhovej kategórie a aj kvalitne zakončiť prípravu, čo sa odzrkadlilo aj na turnaji. Samozrejme súperi boli veľmi kvalitní a vytrestali každú jednu chybu. Chcel by som sa poďakovať sponzorom a ľuďom, ktorí nás podporujú.“