Majstrovstvá sveta v šachu mládeže v kategóriách 14, 16 a 18 rokov sa konali v dňoch od 1. – 13. 10. 2019 v Bombaji v Indii, ktorá sa považuje za kolísku kráľovskej hry.

Slovenskú výpravu tvorili 4 chlapci (vrátane majstra sveta z r.2018) a 2 dievčatá, z ktorých jednou z reprezentantiek bola WFM Stella Sáňková, rodáčka z Detvy.

Najlepšie umiestnenie z našich reprezentantov dosiahol majster sveta r.2018, ktorý skončil na 17. mieste vo svojej kategórii, čo podčiarkuje náročnosť a kvalitu týchto majstrovstiev.

Turnaj sa hral na 11 kôl, kde Stella bojovala proti súperkám z Ruska, Kirgizska, Uzbekistanu, Mongolska, Číny, Srbska, Poľska (2x) a Indie (3x). ). V silnej konkurencii najlepších hráčok z celého sveta sa umiestnila na 42. mieste, pričom účastníčok v tejto kategórii bolo 65. Prvé miesto obsadila P.Shuvalová z Ruska, druhé A.Vantika z Indie a tretie miesto A.Obolentseva z Ruska, s ktorou sa Stella stretla hneď v prvom kole.

Cenné skúsenosti získané na týchto majstrovstvách Stella zúročila v ligových súťažiach, kde po návrate na Slovensko, v prvých štyroch zápasoch vyhrala 2-krát a 2-krát remizovala.

Stella reprezentovala na tomto šampionáte Slovensko, svoje rodné mesto Detva a Šachový klub Garde Detva.

Podujatie bolo spolufinancované z rozpočtu mesta Detva.