Vo vyrovnanom turnaji v Liptovskom Mikuláši v dňoch od 18. do 25. apríla 2015 si na stupeň víťazov vystúpila Stella Sáňková z Detvy a získala zlatú medailu.

Na Majstrovstvách Slovenska mládeže sa zúčastnilo približne 250 najlepších mladých šachistov. Bojovalo sa o medaily a miestenky na Majstrovstvá sveta, Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá Európskej únie v kategóriách chlapcov a dievčat do 8,10,12,14,16,18 a 20 rokov.

V kategórii dievčatá do 14 rokov na nich štartovala aj pätica dievčat zo Šachového klubu Garde Detva a vôbec si nepočínala zle. Kristíne Cabanovej ušiel bronz len o pomocné hodnotenie a skončila piata. Sofia Anna Cíbiková obsadila ôsme, Katarína Bobrová trináste a Terezka Halánová pätnáste miesto. V chlapčenskej desiatke štartoval Michal Caban a skončil pätnásty. O kategóriu vyššie sa darilo aj Jánovi Bobrovi ktorý v konečnom zúčtovaní obsadil veľmi pekné šieste miesto.

Stella získala nomináciu na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta v Grécku, kde bude reprezentovať Slovenskú republiku. Poďakovanie patrí organizátorom, rodičom a trénerovi Vladimírovi Haringovi, ktorý detviansku tréningovú skupinu vedie.

Projekt je spolufinancovaný z rozpočtu mesta Detva.