Posledný aprílový týždeň od. 21. 4. 2018 sa už tradične v Tatralandii Liptovský Mikuláš konali MS mládeže v šachu.

Tento rok tam štartovala pätica našich hráčov v dvoch turnajoch.
Chlapci Ján Bobro a Michal Caban v CH14 si nepočínali zle, Janko obsadil 17.miesto s 5 bodmi a Miško so 4 bodmi skončil 38.

Všetky tri naše dievčatá štartovali v spoločnej kategórii dievčat do 16, 18 a 20 rokov. Katarína Bobrová v D18 skončila piata podobne ako Kristína Cabanová v D16 zhodne s 5 bodmi. Dievčatá potešili kvalitnými výkonmi a medaily im ušli len o vlások.

Najväčšiu radosť nám opäť spravila WFM Stella Sáňková, ktorej turnaj perfektne vyšiel a počas 9 kôl nenašla premožiteľku! Remíza s turnajovou dvojkou a 8 víťazstiev jej už pred posledným kolom zabezpečilo celkové víťazstvo v turnaji!

Zaslúžene získala zlatú medailu v kategórii dievčat do 16 rokov a aj zlato v kategórii junioriek do 20 rokov! Stellka bude SR reprezentovať na MS junioriek v Turecku a na MS dievčat do 16 rokov v Grécku.

Obrovská gratulácia a vďaka za skvelú reprezentáciu.

Krásny a úspešný koniec apríla pokračoval GPX turnajom šachových nádejí v sobotu 28.4. 2018 v hoteli Detva. V turnaji štartovalo 48 detí – medzi nimi aj naši najmladší, ktorí sa popasovali o medaile a diplomy v kat. chlapcov a dievčat do 8,11 a 14 rokov. Doma ostali 2 medaile. Chlapčenskú 14-ku vyhral Michal Caban, celkovo v turnaji obsadil 2.miesto a v D8 Danielka Juríková skončila na druhom mieste.

V nedeľu 29.4.2018 naše „A“ družstvo odohralo na domácej pôde posledný zápas súťažného ročníka 2017/18 s družstvom Banskej Štiavnice. Presvedčivo sme vyhrali a ako nováčik súťaže sme obsadili vynikajúce 2.miesto!

 

Text: Peter Fiala