Ako každoročne sa krasokorčuliarska pretekárska sezóna končí Majstrovstvami Slovenskej republiky. Tieto sa tento krát konali prvý marcový víkend na zimnom štadióne v Ružomberku, kde o titul bojovali len tí najlepší z nádejí 7,8,9,10 a mladšieho žiactva.

Po splnení všetkých kritérií a umiestnenia do 14 miesta v slovenskom pohári pri nádejach a do 12 miesta u mladšieho žiactva sa Krasoklubu Detva podaril zatiaľ najväčší úspech vo svojom fungovaní a to účasť až troch pretekárok na tomto prestížnom podujatí.

Naše dievčatá podali tie najlepšie výkony v svojej doterajšej kariére, ktorými potvrdili že patria na Slovensku ku krasokorčuliarskej špičke. Víkend sa teda niesol v znamení úsmevov na tvárach dievčat a sĺz hrdosti v očiach rodičov.

Úžasné druhé miesto a teda striebornú medailu si z majstrovstiev odniesla Lucka Jacková v kategórii Mladšie žiačky 11, ktorá ako favoritka klubu nesklamala a opäť predviedla nádhernú bezchybnú jazdu. Taktiež druhé miesto a striebornú medailu si vybojovala o tri roky mladšia Livka Chalupská v kategórii Nádeje dievčatá 8, čo bolo pre všetkých obrovským  a príjemným prekvapením. Obidve už na M SR štartovali a výrazne si tento rok polepšili. Prvý krát sa do súťaže o majstra SR prebojovala aj tretia z pretekárok Dominika Strečková v kategórii nádeje dievčatá 10 a umiestnila sa na výbornom 8.mieste.

Všetky tri krasokorčuliarky si počas celej sezóny vybojovali viaceré medailové ocenenia za čo im patrí pochvala a veľká vďaka za to, že hrdo reprezentujú seba, svoj klub a mesto Detva.

Text a foto: Alena Strečková KK Detva