Dňa 22. apríla 2015 deti z Materskej školy, Nám. SNP vo veľkom oslávili Deň Zeme. Na pomoc si pozvali skautov zo 106.zboru Akataleptik Detva a dobrovoľníkov z OZ Aktívne mesto.

Po aktivitách v triedach, kde skauti deťom porozprávali o ich živote, ukázali im, čo používajú, ako trávia čas v prírode a ako sa o ňu starajú, sa deti vybrali na sprievod po meste. Veď prečo nepripomenúť aj ostatným, že „naša Zemička“ má sviatok a bolo by sa nad jej zdravotným stavom vážne zamyslieť?

Po tejto upozorňovacej vychádzke sa deti zastavili na Námestí SNP, kde už boli pre ne pripravené krásne aktivity: separovali odpad, polievali kvety, maľovali kvety a listy, ktoré lepili na strom a stavali vatru. Po splnení disciplín získali medailu s motívom skautskej ľalie a symbolom Dňa Zeme. Pri týchto úlohách im ochotne pomáhali naši skauti. V závere si pri dobrovoľníkoch z OZ Aktívne mesto vyzdobili zelené balóny motívmi zvieratiek a námestie sa celé zazelenalo.

Ako uvádzajú organizátori:„Myslíme si, že aj takouto krásnou akciou môžeme deti viesť k ochrane životného prostredia, pretože nič, čo je spojené s týmto problémom, nie je zbytočné.“

Na záver možno pripomenúť heslo detí z Materskej školy na Námestí SNP: „Chceme čistú zemičku, čistý vzduch aj vodičku!“

ak

Text: Ria Králová a všetky deti z Materskej školy, Nám. SNP 17