Už tradične na konci letných prázdnin, aj tento rok, 27. augusta 2015, zorganizovala Terénna sociálna práca a Mestský úrad Detva športovo zábavné dopoludnie pre deti z marginalizovaného prostredia.

V rámci tohto podujatia sa uskutočnili športové súťaže v stolnom tenise, futbale, skákanie na švihadle a pod. Okrem toho si deti vyskúšali kreslenie farebnými kriedami na chodník, populárne maľovanie na tvár či súťaž v riešení hádaniek.

Viac ako samotné víťazstvo, bola všeobecná radosť detí zo súťaženia a spoločných aktivít. Deti, pre ktoré sa toto podujatie robilo, žijú vo veľmi zlých sociálnych podmienkach s minimom možností na zmysluplné trávenie času počas prázdninového obdobia.

Toto podujatie pod názvom Deň radosti sa uskutočnilo v Detve už po štvrtý krát. Kvalita minulých ročníkov prilákala do priestorov bývalého športového ihriska na Štúrovej ulici niekoľko desiatok detí a ich rodičov. Podujatie sa vydarilo a splnilo svoj účel.

b1b2

Deti si napriek veľkej horúčave všetky súťaže naplno užili a domov sa vracali s úsmevom na perách a plný pekných zážitkov. A práve o to organizátorom tohto podujatia išlo: „Tešíme sa na budúci rok, kedy opäť do komunity na Štúrovej ulici zavíta Deň radosti…“

Text: Braňo Oláh
Foto: Jaroslav Oláh