Predsedníctvo Slovenskej asociácie športu na školách vyjadrilo poďakovanie Yvete Unterfrancovej, riaditeľke CVČ Trend, Detva za reprezentáciu Slovenskej republiky a slovenského školského športu na Medzinárodných školských majstrovstvách ISF v hádzanej od 11. do 19. marca 2016 v Rouen.

Riaditeľka CVČ Trend Yveta Unterfrancová bola poverená vedením slovenskej reprezentácie na Medzinárodných školských majstrovstvách v hádzanej žiakov a žiačok stredných škôl. Slovensko reprezentovalo družstvo žiakov Obchodnej akadémie Považská Bystrica a družstvo žiačok Gymnázia Pavla Horova Michalovce. Obe družstvá si postup na svetové majstrovstvá v metropole Normandie vybojovali na slovenských kvalifikačných turnajoch.

Ako referovala vedúca slovenskej delegácie Unterfrancová, družstvo chlapcov obsadilo 16. miesto v celkovom poradí. Družstvo dievčat v silnej konkurencii si počínalo výborne, keď zo skupiny postúpilo z 2. miesta o skóre za prvým Dánskom. Unterfrancová konštatovala, že vo veľmi ťažkej skupine v úvodnom stretnutí remizovali so silnými Dánkami 20:20 a ostatné tri stretnutia vyhrali s prehľadom. „Musím podotknúť, že vo vyraďovacích bojoch zdolali tím Turecka ako posledného obhajcu šampionátu. Do štvrťfinále dievčatá dostali najsilnejšieho možného súpera a to tím Maďarska, s ktorým nedokázali držať krok a prehrali rozdielom 10 gólov,“ povedala vedúca slovenskej delegácie.

Yveta Unterfrancová uviedla, že po obrovskom úspechu, čím bol postup medzi štyri najlepšie tímy sveta, čakal dievčatá senzačný boj o bronzové medaily proti družstvu Slovinska. Aj napriek tomu, že na bronz dievčatá nedosiahli po prehre o 7 gólov, Michalovské gymnazistky skončili na krásnom 4. mieste, za čo im patrí obrovská poklona a veľké uznanie za vzornú reprezentáciu nielen svojej školy, mesta, ale aj slovenského školského športu a celej krajiny. Celkové umiestnenie na majstrovstvách bolo: 1. miesto Maďarsko, 2. miesto Dánsko, 3. miesto Slovinsko, 4. miesto Slovensko.

Medzinárodné školské majstrovstvá v hádzanej žiakov a žiačok stredných škôl vo Francúzskom meste Rouen usporiadala Medzinárodná federácia školského športu.

Text: Yveta Unterfrancová, Zuzana Juhaniaková
Foto: Yveta Unterfrancová