Mesto Detva 22. mája 2015 sprístupnilo nový chodník s 3D zvieratkami pre deti od 1 do 8 rokov. Od tohto dňa ho najmenší obyvatelia v sprievode rodičov môžu prísť objaviť a vyskúšať v obnovenom parku pred Domom kultúry A. Sládkoviča.

Ako objasnil Jaroslav Stašák z oddelenia výstavby a životného prostredia Mestského úradu, je to pilotný program 3D prvkov zvieratiek mesta Detva, ktorý nadväzuje na predtým zrealizovaný chodník podporený v rámci programu „Obnova a rozvoj obcí.“ 3D prvky, ako aj celý chodník, sú z gumenej dlažby.

Priestor je teda bezpečný pre rozvoj začínajúcich pohybových aktivít malých detí, čo bol hlavný zámer mesta Detva. Vysvetlením 3D programu, je, že je to imitácia určitého typu zvieratka, ktoré je konštruované ako detská preliezka. V spojení s gumeným chodníkom je priestor bezpečný pre voľný pohyb a určený pre rozvoj fantázie a pohybových zručností u detí predškolského veku.

„Tento nový chodník je určený hlavne pre deti do 8 rokov a preto aj touto cestou žiadame obyvateľov nášho mesta aby ho chránili, nech plní požadovaný účel,“ dodal Jaroslav Stašák.

V januári 2014 mesto otvorilo kompletne zrenovovaný Dom kultúry A. Sládkoviča, koncom roka 2014 mesto ukončilo modernizáciu parku pri Dome kultúry. Detský chodník s 3D prvkami zvieratiek sprístupnený v máji 2015 je pokračovaním systematickej obnovy Detvy. Čo je jeden z prioritných cieľov vedenia mesta.

park

Text: Zuzana Juhaniaková

Foto: Jaroslav Stašák