Predseda parlamentu Boris Kollár prišiel do Detvy aj počas Veľkej noci. V sobotu popoludní sa na Mestskom úrade v Detve stretol s primátorom Jánom Šufliarským.

„Predseda parlamentu navštívil Detvu aby si preveril, aká je situácia v meste po tom ako firma PPS Group oznámila hromadné prepúšťanie. Zároveň ma informoval o príprave schémy pomoci veľkým podnikateľom,“ vysvetlil primátor dôvod návštevy Borisa Kollára v Detve.

Podľa primátora je PPS Group najväčším zamestnávateľom v regióne a prepúšťanie by sa dotklo viacerých rodín. „Veľa obyvateľov pracuje priamo vo fabrike, okrem toho sú na PPS-ku naviazaní viacerí malí živnostníci a podnikatelia. Pokiaľ by padli strojárne, prišli by o robotu a príjem. Nižšia kúpyschopnosť by sa zasa prejavila v službách. Podobne tomu bolo pri kríze po roku 2008. Niekoľko rokov trvalo, kým sa situácia stabilizovala,“ doplnil primátor.

Boris Kollár sa do Detvy dostal už v utorok, kedy sa spolu s ministrom financií zúčastnili rokovania s vedením fabriky. Výsledkom bol prísľub pomoci tejto strojárskej fabrike.

Foto: Boris Kollár, František Chamula, Ján Šufliarský

Text:ms