V piatok 4. novembra 2016 slávnostne otvorili Konzultačné pracovné centrum právnej pomoci v Detve, v priestoroch Domu kultúry A. Sládkoviča.

Možnosti bezplatného právneho poradenstva pre občanov okresu Detva predstavila Nataša Nikitinová ako celoslovenská riaditeľka Centra právnej pomoci a vedúci kancelárie v Banskej Bystrici Martin Ivanič.

Novú inštitúciu na území mesta privítal primátor Detvy Ján Šufliarský. Jej zriaďovateľom poďakoval za to, že práve Detvu zvolili ako ďalšie z vyše dvoch desiatok slovenských miest.

Šufliarský vyjadril presvedčenie, že advokáti nového konzultačného pracoviska pomôžu obyvateľom riešiť ťažké životné situácie a budú veľkou oporou všetkým tým, ktorí tú právnu bezplatnú pomoc budú potrebovať.

Primátor uistil predstaviteľov Centra právnej pomoci o pomoci a podpore nielen v otázke priestorov ale aj v ďalších potrebách. Prianím primátora je čím viac uľahčiť situáciu občanom, ktorí pomoc potrebujú.

Na slávnostnom uvedení nového konzultačného pracoviska v Detve nechýbal prednosta Okresného úradu v Detve Juraj Bódi, prednosta Mestského úradu v Hriňovej Marián Ďurica a ďalší zástupcovia.

Centrum právnej pomoci na Slovensku pôsobí už desať rokov a za toto obdobie vybavilo viac ako 30 tisíc klientov. Ako uviedol Martin Ivanič, občania sa na nich obracajú s rôznymi problémami, no najčastejšie vo veci starostlivosti o maloletých, výživné, exekúcie, pôžičky od nebankových subjektov.

Na bezplatnú právnu pomoc majú právo občania v stave materiálnej núdze alebo keď ich príjem nedosahuje 1,6 násobok sumy životného minima.

Konzultačné pracovisko centra právnej pomoci v Detve bude otvorené každý štvrtok od 9.00 do 13.00 h. v priestoroch Domu kultúry A. Sládkoviča.

Kontakty: info.bb@centrumpravnejpomoci.sk, tel: 048 / 242 00 26, 048 / 242 00 28, Mobil: 0918 644 615.

Text a foto: Zuzana Juhaniaková