Dvaja kandidáti z Detvy Tomáš Smutný (ZA ĽUDÍ) a Miroslav Suja (ĽSNS) majú reálnu šancu zastupovať náš región v parlamente. Obaja kandidáti sa totiž nachádzajú na zvoliteľných miestach kandidátok svojich politických strán.

O menej ako mesiac tu máme opäť sviatok demokracie, ako mnohí nazývajú voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. Už o niekoľko týždňov rozhodneme, či vo vláde zotrvá SMER-SD s prípadnou podporou ĽSNS a SNS alebo dôjde k absolútnej zmene a na čelo vlády sa postaví (podľa posledných prieskumov verejnej mienky) Andrej Kiska.

Nech už voľby dopadnú akokoľvek, náš región ponúka až 2 kandidátov s reálnou možnosťou zastupovať Podpoľanie priamo v Národnej rade Slovenskej republiky. Vďaka súčasnému volebnému systému býva regionálne zastúpenie skôr raritou a práve preto má Detva a okolie jedinečnú príležitosť. Aj keď najväčšie šance majú spomenutí dvaja kandidáti, nemôžeme zabudnúť aj na kandidatúru Stanislava Horníka, primátora Hriňovej, ktorý kandiduje v prvej 50-tke KDH.

Predstavme si teda 2 kandidátov s reálnou šancou zastupovať Podpoľanie priamo v parlamente.

Tomáš Smutný kandiduje z miesta číslo 27 na kandidátke strany ZA ĽUDÍ. Jeho umiestnenie je v rámci kandidátok veľmi dobré. Silnejšie strany majú v parlamente od 20 do 30 poslancov a v prípade vlády sa poradie na kandidátke dokonca posúva na vyššie miesta. Ako uvádza, vyštudoval odbor Národné hospodárstvo na Ekonomickej univerzite v Bratislave a aktuálne je manažérom zubnej kliniky. V strane ZA ĽUDÍ sa venuje oblasti rozvoju regiónov a rastu životnej úrovne. Viac informácii o tomto kandidátovi nájdete na webstránke www.tomassmutny.sk alebo na Facebook stránke: www.facebook.com/TomasSmutnyKandidatNaPoslancaNRSR

Miroslav Suja kandiduje z miesta číslo 15 na kandidátke strany ĽSNS. Podľa prieskumov verejnej mienky má tento kandidát taktiež vysokú šancu zastupovať náš región priamo v Národnej rade Slovenskej republiky. Kandidát Miroslav Suja bol komunálnym a župným poslancom. Je podnikateľ, s ktorým sa spája pomerne veľká kontroverzia a záujem médii. Už viackrát o ňom bolo v rôznych novinách písané ako o „Černákovom chlapcovi“ s „mafiánskym pozadím“. Internetovú stránku p. Miroslava Suju rovnako ako jeho facebook profil sme nenašli, v opačnom prípade by sme ho uviedli priamo do článku.

O niekoľko týždňov tu máme voľby do NRSR, v ktorých má každý volič možnosť „krúžkovať“ maximálne 4 kandidátov. Podpoľanie má tak jedinečnú šancu posunúť do parlamentu zástupcov svojho regiónu.

Foto: zľava Tomáš Smutný a Miroslav Suja