Klzisko pod holým nebom, tak vyzerala sobota nielen v Detve, ale aj na Kriváni. Hlavné cestné ťahy boli na počudovanie ošetrené dobre a cestárov výnimočne tento rok počasie a zima nezaskočila.

Stačilo však odbočiť z hlavného ťahu a zo šoférovania sa stalo hazardovanie so životom – Chodníky a ulice pokryté ľadom no nenašiel sa nikto, čo by ich posypal.

Toto sa vypomstilo vodičke červeného vw polo pri kurióznej no v skutku nebezpečnej nehode. Vodička odbočila z hlavnej cesty smerom k železničnej stanici v Kriváni. Tá je v miernom svahu a klzký neposypaný povrch priniesol vodičke nemilé prekvapenie. V aute bola okrem nej ešte ďalšia žena, ktorú viezla na vlak. Keď však obe ženy vystúpili z auta zažili šok. Obzreli sa a auto sa začalo šmýkať dole miernym svahom.

Ženy ho už nedokázali zastaviť a bezmocne sa prizerali, ako sa ľahké auto kĺže dolu miernym svahom. Auto prešlo desiatky metrov, krížom cez štátnu cestu I/50 a zastavil ho až plot pri elektropredajni.

Šťastím bolo, že auto prešlo krížom cez frekventovaný ťah a netrafilo žiadne auto. Odniesol si to tak len nárazník, dvere kufra, zadné sklo a zničený plot.