Zaujímavý projekt môže byť už čoskoro realitou v Detve. Potrebuje ale vašu pomoc v podobe zaslania SMS-ky. Nebude vás stáť žiadne peniaze navyše, zaplatíte iba hodnotu jednej SMS-ky. Je to veľa, keď podporíte dobrú vec?

Zámerom projektu Záhrada umenia je environmentálne orientovaná revitalizácia nevyužitého vonkajšieho priestoru pri Dome umenia Arteska v Detve. Cieľom je vybudovať miesto, ktoré bude slúžiť na realizáciu umeleckých, kultúrnych a vzdelávacích podujatí, zároveň bude miestom odpočinku a relaxu. Okrem toho poskytne možnosť obdivovať umelecké sochy, dá možnosť na zábavu deťom a rodičom, zároveň bude miestom komunitnej záhrady a umožní umelcom podieľať sa na jeho skrášľovaní a vylepšovaní vlastnými dielami a formou LandArtu.

Záhrada bude voľne prístupná pre všetkých a pod vedením umelcov sa bude môcť každý návštevník podieľať na jej ďalšom dotváraní.

Celkovo bude podporených 25 projektov, pričom na každý projekt Nadácia Slovenskej sporiteľne prispeje sumou 8-tisíc eur. Druhý ročník grantového programu je zameraný na podporu projektov, ktoré zlepšia život v našom okolí.

Hlasovanie prebieha od 20. 1. do 31. 1. 2020. Cena spätnej SMS je 0 eur. Hlasujúci hradí iba ním zasielanú SMS podľa aktuálneho cenníka mobilných operátorov. Zahlasovať môžete iba raz počas trvania hlasovania a len za jeden projekt.

Zo sto projektov sa ten detviansky začiatkom týždňa nachádzal na 11. mieste, teda tesne za postupovou hranicou. Vaša SMS-ka mu môže pomôcť dostať sa medzi úspešných desať projektov. Stačí málo.