Aj malý darček dokáže vytvoriť na tvári človeka úsmev. A je jedno, či ide o malé dieťa alebo o seniora v domove dôchodcov.

Mesto Detva, Obvodné oddelenie Policajného zboru v Detve a jazyková škola Helen Doron English v Detve a Zvolene pripravili vianočné darčeky v podobe písacích potrieb, kníh a plyšových hračiek. Tie sa dostali k deťom cez detské ambulancie v meste. Od Mikuláša až do Vianoc sa tak návšteva lekára stala pre malých pacientov úplne iným zážitkom.

Prevažne potravinové balíčky zasa dostali v polovici decembra obyvatelia Domova dôchodcov v Detve a aj Domova sociálnych služieb v Detve. Odovzdával ich primátor mesta Ján Šufliarský, obe zariadenia pre svojich klientov zároveň pripravili aj bohatý kultúrny program.

Mesto darčeky zabezpečilo v spolupráci s Rímsko-katolíckym farským úradom v Detve. „Ďalšie balíčky sa rozdávali priamo v teréne, dávali sme ich deťom aj seniorom,“ informovala Eva Huboňová z referátu sociálnych služieb a zdravotníctva na Mestskom úrade v Detve. Darčeky odovzdávali terénni sociálni pracovníci v spolupráci s mestskou políciou.

Zdroj: MS