8 medailí a štart medzi najlepšími zápasnikmi Európy, aj to je víkendová bilancia Free Fight Clubu Detva.

Dňa 13.5. 2017 sa uskutočnili prestížne majstrovstvá Európy asociácie ADCC v Poľskom meste Poznaň, ktorá sa radí medzi najprestížnejšie asociácie zápasníckych športov. Na toto podujatie sa podarilo kvalifikovať aj Róbertovi Deličovi v kategórii professional do 65,9 kg, bohužiaľ medailu sa mu vybojovať nepodarilo.

Róbert DeličMrzí ma, že sa mi tento krát nepodarilo získať medailu, no som veľmi rád, že sa mi podarilo ako vôbec prvému zápasníkovi dostať sa na tento turnaj vo váhe do 65,9 kg. Vysokú úroveň bolo cítiť aj v zápasoch. V pláne mám nominovať sa aj na budúci rok, no najprv musím vyhrať MSR.

13.5. 2017 sa uskutočnil aj turnaj Sai Storm v Martine. Na tomto turnaji sa podarilo zápasníkom FFC Detva vybojovať 8 medailí čo je pre tak male mesto veľký úspech.

Alenka Gondášová vyhrala ženský kategóriu NOGI(bez kimona) a odniesla si zlato, keďže bojovala aj v kategórii GI (kimono) podarilo sa jej doniesť ešte jednu medailu a to bronz v modrých opaskoch. Roman Sekereš rovnako štartoval v dvoch kategoriach a vybojoval striebro a bronz v bielych opaskoch. Adrián Barkáč taktiež štartoval v dvoch kategóriách, z ktorých si odniesol zlato NOGI a striebro v GI biele opasky. Michal Urban štartoval v kategórii NOGI, kde vybojoval striebro. Tomáš Priadka pre ktorého bol toto jeho prvý turnaj zápasil v kategórii NOGI, kde vybojoval bronz.

Všetkým gratulujem za perfektné výsledky, dodal Róbert Delič.