Dovoľte mi, aby som v mene organizátorov – Klubu športovej gymnastiky a mesta Detvy – srdečne pozvala všetkých priateľov športu na 30. ročník Memoriálu manželov Žifčákovcov a Majstrovstvá Slovenska.

Vítame vás o to srdečnejšie, že tohtoročné preteky sa konajú v čase, keď náš klub oslavuje 45. výročie svojho založenia a už dlhých 50 rokov existencie gymnastiky v Detve. K týmto tradíciám sa hrdo hlásime. Čerpáme z nich silu i nádej. Veď sláva detvianskej gymnastiky je poskladaná zo stoviek odtrénovaných hodín, zo sĺz sklamania i z radosti úspechov. Preto osobite vítame všetky bývalé gymnastky a ľudí spojených z gymnastikou.

Memoriál organizujeme s medzinárodnou účasťou, kde sa nám okrem domácich pretekárok predstavia pretekárky z Holandska, Poľska, Nórska, Ukrajiny, Česka a Talianska.  Medzi našimi hosťami bude naša dlhoročná priateľka, dvojnásobná olympijská víťazka vo vodnom slalome Elenka Kaliská, ktorá prinesie ukázať svoje vzácne medaile a diváci tak bud mať možnosť pozrieť si ich a urobiť si s našou výnimočnou športovou osobnosťou foto. Pre diváka máme pripravených 50 cien v tombole, vystúpenie DFS Podpoľanček a Ratolesť a záver piatkového večera ukončí premietaný film, plný histórie a niekdajšieho športového skvostu.

Športová gymnastika je náročný šport a preto pôsobí fantasticky a získava si čoraz viac obdivovateľov na svete. Veríme, že Detvania nesklamú svoju povesť, prídu podporiť detviansku gymnastiku a užijú si tento veľkolepý športový večer.

Text: Mgr. Katarína Krekáňová – prezident KŠG Detva