Primátor ďakoval skialpinistovi Marcovi Marcinekovi za reprezentáciu mesta. Počas osobného prijatia v utorok 16. mája 2017 v Detve primátor Ján Šufliarský ďakoval skialpinistovi Marcovi Marcinekovi za úspešnú reprezentáciu mesta.

Marco Marcinek je občanom Detvy, je žiakom Obchodnej akadémie v Detve a počas jarnej skialpinistickej sezóny dosiahol viacero úspechov. Počas prijatia primátorom ho sprevádzala triedna učiteľka Oľga Feješová a vedúca oddelenia školstva, kultúry a sociálnych vecí Mestského úradu Margita Gajdošová.

Primátor si so záujmom vypočul športové úspechy, ktorých sa Marco Marcinek zmocnil v ostatných mesiacoch.

Na Majstrovstvách sveta v skialpinizme 23. februára až 2. marca 2017 v Talianskom Tambre reprezentoval nielen Detvu ale aj celé Slovensko.

Počas 5. kola Slovenského pohára v skialpinizme, na 12. ročníku Memoriálu Jána Doboša, ktorý bol  dňa 4. marca, Marco obsadil 2. miesto. V kategórii juniorov do 18 rokov na Malá Fatra – Open dňa 11. marca obsadil 1. miesto.

Dňa 15. apríla na Chopku Marco obsadil 1. miesto v kategórii juniorov, na skialpinistickom maratóne –  finále Slovenského pohára.

Primátor mesta venoval Marcovi Marcinekovi na znak vďaky, okrem iného, knihu s venovaním. Poprial mu mnohé ďalšie krásne úspechy do života.

Text: Zuzana Juhaniaková