V ružomberskom hoteli v piatok 26. mája 2017 otvorili Chessfest Ružomberok 2017.

Prvým zo série turnajov boli Majstrovstvá Slovenskej republiky (MSR) družstiev starších žiakov. V ňom štartovalo aj detvianske družstvo posilnené novým hráčom Garde Richardom Turčanom a Dominikou Ferkovou ktorú si „požičali“ z Bardejova. Detvianskemu družstvu so Stellou Sáňkovou a Kristínou Cabanovou sa príliš nedarilo a v konkurencii 35 družstiev skončilo na siedmej priečke.

V sobotu Chessfest pokračoval turnajom jednotlivcov. V šiestich chlapčenských a rovnako aj v dievčenských kategóriách súťažilo 332 mladých šachistov! Počtom štartujúcich sa prekonal minuloročný rekord 307 tiež z Ružomberka. O medaily bojovalo aj 9 zástupcov Šachového klubu Garde Detva. Po prvý krát sa na MSR zúčastnilo trio nových hráčov Martin Ďurčov, Ján Ďurčov a Lívia Melichová. Nepočínali si zle, ale skúsenejší súperi boli pre nich ťažké oriešky.

Príliš sa nedarilo Michalovi Cabanovi, v CH12 skončil so 4 bodmi dvadsiaty štvrtý. Ján Bobro v CH14 obsadil pekné štrnáste miesto a nový člen Garde Richard Turčan skončil strieborný!

V dievčenskej D16 Garde Detva reprezentovalo trio dievčat a nepočínali si zle. Katarína Bobrová si polepšila podľa nasadenia a skončila s 3 bodmi siedma. Veľkú radosť spravili dve medailistky – Kristína Cabanová 3. miesto a Stella Sáňková zlato!

Zlato, striebro a bronz z MSR v Rapid šachu je skvelý výsledok!

Vedenie Šachového klubu Garde Detva všetkým vyjadruje uznanie a poďakovanie za predvedené výkony.

Text a foto: Peter Fiala