V hoteli Kultúra sa 10.12.2014 uskutočnili Majstrovstvá SR v šachu žiakov základných škôl a 8 ročných gymnázií. Okresných a krajských kôl sa zúčastnilo vyše 1600 žiakov a žiačok.

Tí najlepší sa stretli vo finálovom turnaji v krásnom prostredí hotela Kultúra v Ružomberku.

V kategórii chlapcov štartovalo 29 hráčov a zvíťazil Jerguš Pecháč zo ZŠ Lichardova Žilina pred Nestorenko Dmitry  Gym. Pankúchova Bratislava a Sahidi Samir SZŠ BESST Limbová Trnava.

V dievčenskom turnaji nastúpilo 26 žiačok a medzi nimi aj štvorica našich dievčat z 3. ZŠ na ul. Obrancov mieru Detva. ( Tie valcovali svoje súperky na krajských majstrovstvách v BB a obsadili prvé 4.miesta! )

Katarína Bobrová    / 20 nasadená / získala 3,5 bodu a obsadila 16.miesto, Kristína Cabanová /8/ zo ziskom 4,5 bodu skončila na 8.mieste, Sofia Anna Cíbiková /11/ tiež 4,5 bodu a konečné 4.miesto./ tu o poradí rozhodovalo pomocné hodnotenie /

A najlepšie na koniec – Stella Sáňková  / 7 nasadená / z 5 bodmi získala bronzovú medailu!

Naše dievčatá prepisovali anály školského šachu – po prvý krát sa do finálového turnaja prebojovali 4 žiačky z jednej základnej školy a v našom prípade aj z jednej triedy!

Chcem poďakovať vedeniu 3.ZŠ, všetkým pedagógom , trénerom a rodičom ktorí sa tiež podpísali pod tento vynikajúci výsledok vytváraním čo najlepších podmienok pre ich výkonnostný rast aby sa nám ony odvďačili takouto vzornou reprezentáciou nášho mesta a svojej školy.

Za príjemný športový zážitok ktorý nám naše dievčatá pripravili ďakujem.