Karatisti Karate klubu Detva sa v mesiaci marec 2018 zúčastnili na 38. ročníku Veľkej ceny Slovenska, najväčšej a najstaršej domácej súťaži v karate, ktorá sa konala v Národnom tenisovom centre v Bratislave.

Na súťaži si zmeralo sily 1447 pretekárov zo 192 klubov z 26 krajín a to v rôznych kategóriách od detí až po seniorov. V takto veľkej konkurencii sa opäť preukázala forma pretekárov z Karate klubu Detva, keď Natália Krnáčová získala vo svojej kategórii v športovom zápase kumite striebornú medailu a Lucia Polakovičová bronzovú.

V mesiaci marec sa pretekárom Karate klubu Detva darilo aj na Slovenskom pohári detí a žiakov. Druhé kolo tohto turnaja sa uskutočnilo 3. marca v Partizánskom. V športovom zápase kumite si zlatú medailu vybojovala Natália Krnáčová, striebornú medailu Daniel Chovanec a bronzovú Katarína Hroncová, Lucia Polakovičová a Tatiana Ľuptáková. V kategórii agility sa darilo Martinovi Chovancovi, ktorý skončil druhý a Jakubovi Mesárošovi a Tomášovi Nosáľovi, ktorí skončili na treťom mieste.

Tretie kolo Slovenského pohára detí a žiakov sa konalo 23. marca v Starej Ľubovni. Po sčítaní všetkých bodov z jednotlivých kôl sa vo svojich kategóriách v kumite Natália Krnáčová a Katarína Hroncová umiestnili na prvom mieste, Lucia Polakovičová, Jakub Mesároš a Daniel Chovanec na druhom mieste a Tatiana Ľuptáková na treťom mieste. Pochvala patrí aj ďalším pretekárom, ktorí sa síce v celkovom bodovaní neumiestnili na medailových priečkach, ale ukázali veľa odhodlania a bojovnosti, a to Eme Hulinovej, Tomášovi Nosáľovi, Aurelovi Šalkovi, Petrovi Polakovičovi, Martinovi Mašlejovi, Erikovi Vranovi, Filipovi Mališovi a Martinovi Chovancovi.

Text: Lenka Hriňová