Hokejisti Detvy sa včera dňa 28.01.2018 tešili zo siedmej výhry v tejto sezóne. V súboji s Liptovským Mikulášom si Detva na domácom ľade pripísala 3 body, keď si poradila s Mikulášom v pomere 6:3.

Úvodné dve tretiny boli pomerne vyrovnané. V prvej trerine sa presadili Števuliak a Sitnikov, v prostrednej časti presne zakončovali Matúš Sukeľ a Murček. Záverečnú tretinu otvoril presný zásah Fekiača, no tentoraz dokázali rýchlo vyrovnať hostia zásluhou Matúša Sukeľa. Z remízového stavu sa však tešili iba chvíľu. Detva skórovala dvakrát v priebehu niekoľkých sekúnd vďaka Gašparovi s Murčekom a rozhodla duel vo svoj prospech.

V závere Ščurko ešte poistil výhru gólom do prázdnej brány. Hokejisti Detvy však aj po tomto zápase zostávajú na poslednom mieste s 19 bodovou stratou na predposledný Liptovský Mikuláš.

HC 07 Orin Detva – MHK 32 L. Mikuláš 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)

Góly: 19. Sitnikov (Ščurko, Chovan), 40. Murček (Macejko, Videlka), 43. Fekiač (Belluš, Sitnikov), 48. Gašpar (Macejko), 49. Murček (Chovan, Videlka), 58. Ščurko (Šimon) – 11. Števuliak (Huna), 34. Sukeľ (Kriška, Koyš), 48. Sukeľ (Koyš, Kriška). Rozhodovali: Fridrich, Siegel – M. Korba, Kaspar, vylúčení: 7:6, oslabenia: 0:0, presilovky: 2:1, 411 divákov.

Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, Jendroľ, Vyskoč – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Surový, Jakubík, Piačka

L. Mikuláš: Hollý – Nemec, Tabaček, Moravčík, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Bača, Nitriansky – Rud. Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, R. Rapáč – Kriška, M. Sukeľ, Koyš – Laco, Uhrík, J. Sukeľ.